outernet اوترنت یا همان اینترنت رایگان جهانی؟؟!!

outernet نام پروژه ای است که کشور امریکا دست به ساخت آن زده است و هنوز به صورت کامل راه اندازی نشده است اما اوترنت چیست و چگونه کار میکند؟!!

 

 

اوترنت : کتابخانه ای در فضا !!

برخلاف آنچه امروز ما در بلاگ های فارسی شاهد آن هستیم اوترنت، “اینترنت جهانی رایگان” نیست!!! اوترنت در واقع بیشتر شبیه به شبکه های تلویزیونی رایگان است که در قالب اطلاعات دیجیتال قابل دسترس است.

در حال حاضر امریکا ماهواره های مورد نیاز را در فضا قرار داده است و این کتابخانه https://buycbdproducts.com به چند زبان محدود آماده شده است. که بزودی قرار است با تمامی زبان ها در دسترس قرار گیرد. این کنابخانه شامل مجموعه هایی از جمله : Khan Academy و Wikimedia و  Project Gutenberg و  Open Education Consortium و World Possible و  Bundless و … می باشد.

نحوه اتصال به اوترنت چگونه است ؟! :

اوترنت بر پایه امواج ماهواره ای است پس برای دریافت آن باید دیش یا بشقاب ماهواره داشته باشید که با تجیزات متفاوت بتوانید به اوترنت متصل شوید. البته در یک صورت شما نیاز به دیش ندارید آن هم استفاده از Lantern است . شما به جز دیش باید یکی از تجهیزات : Lighthouse و Lantern و DIY Kit و Android App تهیه کنید و همانطور که گفته شد اگر Lantern را تهیه نماید دیش ماهواره اختیاری است.

هزینه تجهیزات:

 

Lighthouse : 99$        lighthouse

Lantern : 199$           lantern

DIY Kit : 35$-135$     diy kit

رایگان : Android App    android app

مناطق تحت پوشش:

همانطور که در تصویر زیر دیده می شود اکثر نقاط جهان تحت پوشش قرار گرفته است . و البته ایران که بصورت کامل تحت پوشش می باشد.

مناطق تحت پوشش اوترنت

 

ترجمه و تنظیم از QoQnosweb.ir

منبع : outernet.is

لطفا برای انتشار این مطلب ادرس سایت مترجم و منبع را درج نمایید.

این مطلب را مفید دیدید؟آن را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *