موارد لازم برای طراحی سایت ۲

 

در نوشته گذشته موارد لازم برای طراحی سایت بصورت پایه را بیان کردیم (در صورت مطالعه نکردن این نوشته اینجا را کلیک کنید)، در این نوشته قصد داریم مطالب کامل تری در این ضمینه بیان کنیم .

سایت ها به دو حالت کلی تقسیم میشوند : ۱- سایت های مدیریت محتوا    ۲- سایت های سفارشی

سایت های مدیریت محتوا: در این سایت ها نرم افزاری بروی سایت نصب می شود و معمولا برای این نرم افزارها قالب های از پیش ساخته شده وجود دارد و کار با آنها بسیار ساده می باشد . بخصوص که در چند سال گذشته بسیاری از این نرم افزارها بصورت کامل فارسی شده و در اختیار کاربران قرار گرفته است . از جمله نرم افزارهای مدیریت محتوا میتوان به وردپرس، جوملا، پی اچ پی نیوک و … اشاره کرد . به علت کار راحت و تمرکز بیشتر بروی محتوا این نام بروی این افزونه ها گذاشته شده است ولی همین نرم افزارها هم بصورت کامل قابل سفارشی شدن دارند و متوان تمام قسمت ها را بصورت دلخواه تغیر داد.

سایت های سفارشی: در این نوع طراحی برنامه نویس یا همان طراح سایت از ابتدای کار تمامی صفحات و تنظیمات را خودش مینویسد و سایت را کامل میکند و زبان اصلی در این ضمینه برای بخش نمایشی سایت HTML است و معمولا برای کد نویسی و انجام محاسبات و … از زبان PHP استفاده میشود .

سایت های سفارشی معمولا گران قیمت تر هستند، درواقع سایت های سفارشی مانند صنایع دستی هستند! ممکن است اشتباهاتی در آن وجود داشته باشد ولی قدرت مانور در آنها بسیار زیاد است در مقابل سایت های مدیریت محتوا با وجود امکانات بسیار زیاد ممکن است باگ های جانبی داشته باشد و در کل باید با توجه به کار استفاده از هر کدام بررسی شود و بهترین گزینه انتخاب شود.(مسلما میتوان بصورت ترکیبی از این دو نوع روش طراحی سایت استفاده کرد)

این مطلب را مفید دیدید؟آن را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *