موارد لازم طراحی سایت

 

دامنه، دومین (Domin): نام سایت شما است که میتوانید با وارد کردن این نام بصورت کامل در ادرس بار مرورگر به سایت دسترسی داشته باشید. ادرس دامنه از ۳ بخش تشکیل شده است :

۱- http:// و یا https:// که این قسمت مربوط به پروتکل ارتباطی با سایت است و نیازی به داشتن اطلاعات کامل در این مورد نیست.

۲- نام دامنه شما به طور مثال : QoQnosweb و یا هر نام دلخواهی که قبل از این توسط شخص دیگری رزرو نشده باشد.

۳- پسوند دامنه شما که در حال حاضر تعداد و تنوع در این بخش بسیار گسترده شده است. از جمله پسوند های مشهور میتوان com , org , net و … که بین المللی می باشد و تمام افراد جهان از این پسوند ها استفاده میکنند و پسوندهایی همچون ir که برای کشور ما میباشد و معمولا افراد غیر ایرانی از این پسوند استفاده نمیکنند. برای کسانی که حرفه شان در ایران است پیشنهاد اکید میشود که از این پسوند استفاده کنند چراکه برای موتورهای جستجو همچون گوگل مهم است که پسوند مربوط به کشور خورتان باشد.

همانطور که گفته شد نام دامنه ممکن است توسط فرد دیگری رزرو شده باشد . برای بررسی این موضوع باید عمل who is را انجام دهید تا مشخص شود دامنه آزاد است و یا توسط چه شخصی رزرو شده است. برای اینکار سایت های ایرانی و خارجی زیادی وجود دارند (که البته بزودی در همین سایت هم این بخش فعال خواهد شد این بخش به سایت اضافه گردید برای مشاهده اینجا کلیک کنید) در این سایت در کادر وسط صفحه، ادرس مورد نظر، بطور مثال : QoQnosweb را وارد میکنید تا اطلاعات مورد نظر را ببینید.

بعد از این مرحله شما نام سایت خود را انتخاب کرده اید و بهتر است هرچه زودتر آن را رزرو کنید ! (در صورت تمایل میتوانید تمام این بخش ها را به ما بسپارید فقط کافی است چند نام پیشنهادی از قبل در نظ داشته باشید تا ما آنها را برای شما بررسی کرده و گزینه مناسب را برایتان خریداری کنیم)

مورد دیگری که از جمله موارد لازم برای داشتن سایت است، هاست نام دارد.

اطلاعات سایت شما باید بروی یک هارد قرار بگیرد و در انجا بصورت دائم ذخیره شود و برای دردسترس بودن توسط تمامی افراد از طریق اینترنت ، این هارد هم باید بصورت دائم به اینترنت متصل باشد. و به هارد متصل به اینترنت ، هاست گفته میشود. توجه داشته باشید که هاست باید دارای یک سیستم عامل باشد که معروف ترین سیستم عامل ها در این ضمینه ویندوز و لینوکس میباشد.

سایت های فراوانی برای تهیه هاست وجود دارد. از انجا که ما بخش فروش هاست نداریم و در حوزه تخصصی خودمان کار میکنیم برای مشتریان از شرکت های مختلف اقدام به خرید هاست میکنیم و تمام جوانب هاست را از لحاظ کارایی، نیاز و قیمت برای مشتری سنجیده و سپس هاست را خریداری میکنیم.

بعد از تهیه دامنه و هاست فقط بخش طراحی سایت میماند که آن هم بخش ها و تعاریف خاص خود را دارد که در مطلبی جداگانه بیان میشود.

این مطلب را مفید دیدید؟آن را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *